Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
II Festiwal Orkiestr Dętych w Gostyniu
 

9 września miał miejsce II Festiwal Orkiestr Dętych w Gostyniu z okazji 95-lecia istnienia zaprzyjaźnionej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń.

Plan Festiwalu rozłożony został na dwa dni. W piątek, 8 września mieszkańcy mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Miasta i Gminy Gostyń oraz Orkiestry Dętej OSP Godziesze Wielkie na gostyńskim rynku. Natomiast największa muzyczna uczta zaplanowana została na kolejny dzień.

Zaprzyjaźnione Orkiestry przybyły do Gostynia, aby wraz z Orkiestrą świętować 95-lecie ich działalności muzycznej. Prócz Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie do Gostynia przybyły: Orkiestra Dęta OSP w Godzieszach Wielkich, Orkiestra Dęta Miejska Górka, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi. Gospodarzy wspierała grupa mażoretek Big Bang.

Przyjaźń pomiędzy Orkiestrą z Czajkowa i Gostynia rozpoczęła się od XI Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Czajkowie, w którym to gostyńska orkiestra wzięła udział.

Sobotnia część Festiwalu rozpoczęła się od osiedlowych koncertów każdej z orkiestr. Czajkowską Orkiestrę podziwiać można było na osiedlu Konstytucji 3 Maja, Orkiestrę z Krobi przy GOK Hutnik, Orkiestrę z Godziesz przy placu Karola Marcinkowskiego, Orkiestrę z Gostynia na depatku.

Po zakończeniu plenerowych koncertów wszystkie orkiestry rozpoczęły przemarsz ulicami Gostynia: 1 Maja, Kolejową, Witosa, Polną, Mostową do Parku Miejskiego przy ul. Strzeleckiej. Zwieńczeniem przemarszu było wspólne wykonanie utworu "Ambiance".

Na scenie w Parku Miejskim każda z orkiestr zaprezentowała się z koncertem scenicznym.

W związku z jubileuszem Orkiestry nie zabrakło życzeń i gratulacji. Prezes naszej Orkiestry Aleksandra Smardz, w imieniu Wszystkich przyjaciół z Czajkowa przekazała gostyńskiej orkiestrze najserdeczniejsze życzenia oraz okolicznościową pamiątkę.


Zdjęcia: gostynska.pl

Nagranie dzięku uprzejmości Pana Mariusza


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2024

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.