Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
XXIV Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu
 

3 września odbyła się już XXVI edycja Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziała Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie,

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "BLUE BRASS BAND" z Włoszakowic wraz z mażoretkami, Orkiesta Vivat z Sierakowa wraz z mażoretkami i Opalenicka Orkiestra Dęta. Gospodarze wydarzenia, czyli Swarzędzka Orkiestra Dęta uzupełnili skład muzyków, których przybyło do Swarzędza blisko 250.

Festiwal rozpoczął się od krótkich koncertów osiedlowych każdej z orkiestr w innej części miasta. Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać orkiestr na os. Kościuszkowców, deptaku na os. Dąbrowszczaków, os. Raczyńskiego, os. Zamoyskiego i ul. Staszica.

Po powrocie wszystkich orkiestr rozpoczęła się barwna parada na swarzędzki rynek, gdzie otwarcia festiwalu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Orkiestry wykonały wspólnie dwa utwory: "Orkiestry Dęte" oraz "Happy Marching Band", pod batutą dyrygenta swarzędzkiej orkiestry Łukasza Gowarzewskiego

Kolejnym punktem festiwalu był przemarsz orkiestr do Sceny Plenerowej przy pływalni Wodny Raj, gdzie każda z nich zaprezentowała się w koncercie scenicznym.

Na koniec każda orkiestra otrzymała pamiątkowe statuetki i upominki wręczane przez Burmistrz Mariana Szkudlarka.


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2024

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.