Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Obchody uchwalenia konstytucji Trzeciego Maja w Czajkowie oraz Gminny Dzień Strażaka w Muchach
 

W sobotę 3 maja o godzinie 11:30 rozpoczęły się obchody Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka. Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza proboszcza Andrzeja Chrobaka, odbyła się krótka akademia upamiętniająca wydarzenia z 3 maja 1791 roku. Obchody uświetniała obecność delegacji z partnerskiej gminy Kliphaussen(Niemcy), Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, pocztów sztandarowych OSP.

Po zakończeniu części artystycznej zebrani przemaszerowali przed Pomnik Poległych i Pomordowanych w czasie II Wojny Światowej, który w ostatnim czasie uległ renowacji. Symbolicznego odsłonięcia pomnika dokonał porucznik Wiktor Sztajman, uczestnik walk o wolność o niepodległość ojczyzny, mieszkaniec wsi Salamony.

Po zakończeniu obchodów uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja zaproszeni goście oraz druhny i druhowie jednostek OSP z terenu Gminy Czajków udali się do strażnicy OSP w Muchach.

Tradycją jest, że strażacy ochotnicy spotkają się raz w roku na wspólnym biesiadowaniu. Podziękowanie za służbę drugiemu człowiekowi złożyli: Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Marek Sibiński. Obchody swoimi występami uświetnili muzycy Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie.    Dołącz do Nas na Facebooku

    Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2022

    Projekt i wykonanie ideaCode

    Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.