Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
X Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach
 

W dniach 17-19 września uczestniczyliśmy w X Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach.

Był to dla nas szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ na dziesięć edycji puławskiego festiwalu był to nasz ósmy występ. Tegoroczny udział był również szczególny, gdyż wystąpili z nami muzycy z zaprzyjaźnione Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonowej.

W związku z niesprzyjającą aurą plan koncertów musiał zostać zmodyfikowany.

Nasz udział w festiwalu rozpoczął się od muzycznego rejsu statkiem po Wiśle w Kazimierzu Dolnym. Następnie spędziliśmy popołudnie w urokliwych okolicznościach kazimierskiego rynku. Kolejnym występem pod jedną batutą kapelmistrza Krzysztofa Sowy był koncert sceniczny przed nałęczowskim ośrodkiem kultury. Pomimo kiepskiej aury publiczność dopisała i świetnie się bawiła.

Ostatni dzień puławskiego festiwalu rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy świętej w kościele garnizonowym w Puławach. Następnie finał X Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach rozpoczęto od wspólnego wykonania Marsza Puławy oraz marsza Orkiestry Dęte.

Koncerty sceniczne zamiast na płycie stadionu miejskiego odbyły się w Domu Chemika. W jubileuszowym X Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach wzięły udział orkiestry z następujących miejscowości: Kałusz (Ukraina), Kijów (Ukraina), Stara Błotnica, Gostynin, Puławy, Czajków, Końskowola, Silnica, Lwów (Ukraina), Zator.


Zdjęcia: Adriana Radziejewska

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2022

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.