Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych w Kaliszu
 

15 sierpnia 2021 roku muzycy czajkowskiej orkiestry wzięli udział z inauguracji XIII Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych "Roztrąbiony Kalisz".

Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych to tygodniowy maraton warsztatów dla muzyków instrumentów dętych blaszanych, drewnianych i perkusyjnych. W programie organizatorzy przewidzieli również warsztaty dla orkiestr dętych.

Głównym założeniem Akademii jest rozwijanie umiejętności muzycznych utalentowanej młodzieży, wymiana doświadczeń oraz rozwijanie warsztatu muzycznego. Zajęcia z utalentowanymi pedagogami z Polski i zza granicy niewątpliwie wpłynie na na powiększenie portfolio muzycznego.

Podczas zajęć muzycy rozwijali umiejętności praktyczne w grze na instrumentach. W ramach Letniej Akademii odbywały się spotkania pedagogów i panele dyskusyjne służące wymianie doświadczeń i wzbogacaniu metod pracy z uczniami. Dodatkowo można było obejrzeć wystawy instrumentów dętych. Akademia dała uczestnikom również okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerokiej publiczności podczas koncertów w Kaliszu


Trzynasta edycja letniej akademii odbyła się pod patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Tekst: M.H.

Zdjęcia: Tomek Kobza


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2023

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.