Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Muzyczna wycieczka w Karkonosze
 

W dniach 5-8 sierpnia 2021 roku muzycy czajkowskiej orkiestry uczestniczyli w wyjeździe warsztatowo-krajoznawczym.

Tym razem kierunek muzycznych wojaży stanowiły piękne Karkonosze, czyli najwyższe pasmo górskie Sudetów, rozciągające się na przestrzeni ok. 40 km (od Przełęczy Szklarskiej na zachodzie do Przełęczy Lubawskiej na wschodzie). Pierwszego dnia muzycy wybrali się do Zamku Chojnik - usytuowanego nieopodal Jeleniej Góry - Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Piątkowe popołudnie spędziliśmy w Szklarskiej Porębie. Wiele lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych tj. Art-Skwer - Letni Festiwal Sztuki, park linowy, urokliwe knajpki i piękne widoki dały chwilę wytchnienia od codziennego pędu.

Sobota to oczywiście obowiązkowa wycieczka w góry. Na górski Szlak wyruszyliśmy spod Świątyni Wang. Piękne szlaki przeprowadziły nas przez jedne z najbardziej rozpoznawalnych form skalnych, tj. Słoneczniki czy Pielgrzymy. Następnie grzbietem karkonoszy najwytrwalsi muzycy dotarli na sam szczyt Śnieżki (jego oficjalna wysokość bezwzględna to 1602 m n.p.m).

W drodze powrotnej obejrzeliśmy z bliska symboliczny obiekt związany z Karpaczem, czyli Świątyni Wang - ewangelicki Kościół Parafialny w Karpaczu, przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii.

Nie mogło się również obyć bez muzycznego zaznaczenia swojej obecności przed lokalną publicznością. W niedzielę wzięliśmy udział we mszy świętej w Kościele w Parafii Świętej Trójcy w Podgórzynie. Po mszy zaprezentowaliśmy lokalnej społeczności kilka utworów marszowych.

Wyjazd w piękne zakątki Karkonoszy był niewątpliwie możliwością wytchnienia od codziennych obowiązków ale również integracji muzyków naszej orkiestry i nakreślenia planów na najbliższy okres działalności.


W drodze powrotnej zagraliśmy krótki koncert dla pacjentów i personelu Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


Tekst: M.H.

Zdjęcia: Adriana Radziejewska

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2021

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.