Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
III Ogólnopolskie Swięto Wdzięczni Polskiej Wsi Bralin 2020
 

13 września mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w III Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi - Bralin 2020.

Uroczystość odbywała się w Sanktuarium Maryjnym na Pólku koło Bralina (powiat kępiński). Swoją obecność rozpoczęliśmy od zapewnienia oprawy muzycznej mszy świętej dziękczynnej. Odprawił ją arcybiskup Stanisław Gądecki. Po zakończonej mszy świętej korowód dożynkowy z wieńcami dostarczonymi przez wszystkie wielkopolskie powiaty na czele z Gminną Orkiestrą Dętą przy OSP w Czajkowie i premierem Mateuszem Morawieckim przeszedł pod scenę.

Uroczystość odbyła się z inicjatywy i przy udziale Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wzięli w nim udział przedstawiciele rządu i wielu samorządów z całej Polski. Gminę Czajków reprezentował wójt Henryk Plichta, sekretarz Paweł Galbierczyk i skarbnik Karolina Wolska.

Barwny korowód na czele z orkiestrą pod kierownictwem tamburmajor Martyny Budy i kapelmistrza Krzysztofa Sowy przemaszerował na plac przed scena. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie na scenie zagościli gospodarze dożynek. Podziękowali oni wszystkim rolnikom, sadownikom, ogrodnikom i pszczelarzom za ich trud owocujący dorodnymi plonami. W swoich wystąpieniach wielokrotnie podkreślali, że działalność rolnicza stanowi o bezpieczeństwie żywnościowym naszego kraju. Podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi” zostały wręczone medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” i odznaki Mertis pro Familia. W programie wydarzenia była również bogata część artystyczna, w której udział wzięły zespoły ludowe z Wielkopolski. Z kolei na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawienniczych swoją ofertę zaprezentowały koła gospodyń wiejskich. Na scenie obrzęd dożynkowy zaprezentował Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie.

Dziękujemy za zaproszenie na uroczystość!

Tekst: M.H.

Zdjęcia: Natalia Nawrot


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2021

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.