Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
IV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach
 

Słoneczna i bardzo ciepła końcówka lata była dla czajkowskiej orkiestry pracowita- od 12 do 14 września zespół po raz trzeci uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach. Czwarta edycja festiwalu zgromadziła nad Wisłą 11 grup. Na Lubelszczyznę ściągnęli muzycy z całej Polski, a także Litwy( Wilno), Ukrainy ( Lwów i Kijów) oraz Węgier (uwaga!- Felsozsolca). W malowniczych plenerach Puław, Nałęczowa, Janowca i Kazimierza Dolnego, a także podczas rejsów wiślanych można było słuchać koncertów, przyglądać się musztrze paradnej i podziwiać wdzięczne popisy mażoretek.

Orkiestra z Czajkowa dała pięć występów: na scenie Nałęczowskiego Ośrodka Kultury, w murach renesansowego zamku w Janowcu, na ryneczku Kazimierza, podczas niedzielnej mszy w kościele św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie oraz na puławskim stadionie miejskim, gdzie na zakończenie festiwalu odbyła się parada wszystkich zespołów i wspólne wykonanie utworów Happy Marching oraz spopularyzowanych przed laty przez Halinę Kunicką Orkiestr dętych. Tym, żeby podczas prezentacji – jak sam mówi- wszystko zagrało, dyrygował kapelmistrz Krzysztof Sowa, natomiast nad popisami mażoretek czuwała instruktorka grupy- Monika Kuświk.

Wyjazd był przede wszystkim okazją do spotkania się wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i …nut, ale także dał możliwość kilkudniowego odpoczynku młodym w większości ludziom o podobnych zainteresowaniach. Sprzyjały temu okoliczności przyrody gościnnej Lubelszczyzny, jak się okazuje -najbardziej nasłonecznionego skrawka Polski.


Tekst: Agnieszka Chowańska

Zdjęcia: Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w CzajkowieDołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2022

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.