Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Dożynki Gminno-Parafialne w Czajkowie
 

W niedzielę 18 sierpnia w Czajkowie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.

Jak czajkowska tradycja nakazuje uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem księdza proboszcza Andrzeja Chrobaka rolnicy z Gminy Czajków podziękowali Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Po uroczystej mszy świętej wszyscy zebrani udali się barwnym korowodem dożynkowym prowadzonym przez Gminną orkiestrę Dętą przy OSP w Czajkowie oraz Starostów Dożynek Panią Alicję Przezak z Mielcuch Pierwszych oraz Pana Łukasza Wolskiego z Salamon I na płytę stadionu sportowego, gdzie nastąpiła dalsza część obrzędu dożynkowego.

Jak to w Gminie Czajków bywa, każde sołectwo w korowodzie przedstawiło losy swoich mieszkańców na przełomie ostatniego roku. Były Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, była segregacji śmieci, byli rolnicy na wakacjach oraz stary dobry Fiat 126p.

Przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie Starostowie Dożynek, zaproszeni goście, gospodarze, rolnicy oraz wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy, po którym Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta powitał w imieniu swoim, księdza Proboszcza oraz Starostów Dożynek wszystkich zaproszonych gości.

Mieszkańcy sołectwa Muchy na ręce Wójta Gminy Czajków oraz Proboszcza Parafii Czajków wręczyli wieniec dożynkowy, który staropolskim zwyczajem został obtańczony m.in. przez Gospodarzy Dożynek .

Zespół „Czajkowianki” na czele z Panem Stefanem Chowańskim przeprowadził obrzęd dożynkowy podczas którego na ręce Wójta Gminy Czajków i Proboszcza Parafii Czajków przekazano upieczone z tegorocznego zboża dorodne bochny chleba, po czym Starostowie i gospodarze dożynek częstowali nim wszystkich zebranych.

Tradycyjnie na płycie stadionu każde z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało swoje stoiska, na których można było skosztować lokalnych potraw oraz ciast. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Gospodarstwa Rybackiego „Dzikie Nowe” Pana Leszka Roja i Tadeusza Radzieja z Czajkowa, na którym częstowano zupą rybną oraz smażonym karpiem z własnej produkcji.

Obrzęd dożynkowy zakończył się przyśpiewkami dożynkowymi zespołu „Czajkowianki”. Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie pod batutą Krzysztofa Sowy rozpoczęła występy artystyczne. Na płycie boiska zaprezentowały się także nasze wspaniałe Czajkowskie mażoretki, które w tym roku obchodziły 10-lecie swojej działalności.

Po koncercie orkiestry na czajkowskiej scenie pojawiła się nasza lokalna wokalistaka- Natalia Cłapka, która zaprezentowała się z utworami polskich gwiazd.

Zespół STRAIN z rokowym brzemieniem zgromadził pod sceną ogromną liczbę fanów, która w bardzo przyjemny sposób wysłuchała ich utworów z nowej płyty „Blooming”. Nie brakowało także bisów.

Ostatni występ artystyczny należał do Bartosza Jagielskiego, który zaprezentował nam rytmy disco-polo.

Jak czajkowska tradycja każe dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną do białego rana.


Tekst: www.czajkow-gmina.pl

Zdjęcia: Angelika Nicpoń

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2020

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.