Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
IX Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych
 

Ostatni dzień wakacji Gminna orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie spędziła n 9. już edycji wrzesińskiego festiwalu orkiestr dętych.

W części konkursowej udział wzięło pięć orkiestr. Festiwal rozpoczął się od przemarszu na wrzesiński rynek, na którym zaprezentowane zostały pokazy musztry paradnej.

Tradycją orkiestrowych spotkań jest wspólne wykonanie utworu. Tym razem muzycy zaprezentowali marsz „Wiwat” pod batutą kapelmistrza miejscowej orkiestry Jacka Rybczyńskiego.

Koncerty finałowe ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe odbyły się w Sali widowiskowej Wrzesińskiego Domu Kultury.

Festiwal miał charakter konkursu. Pierwsze trzy miejsca nagrodzone bonami pieniężnymi.

Występy muzyczne podsumował koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, która nie brała udziału w zmaganiach konkursowych.

Grand Prix i nagrodę za pierwsze miejsce otrzymała Orkiestra „Wieniawa” z Raciborowic(woj. małopolskie), na drugim miejscu uplasowała się Sompoleńska Orkiestra Dęta(woj. wielkopolskie) natomiast trzecie miejsce zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa(woj. podlaskie). Kolejne miejsca zaraz za podium zdobyły: Orkiestra Dęta Wessobrunn (Niemcy) oraz Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie.

Udział w festiwalu był doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności oraz zdobycia kolejnych, cennych doświadczeń.


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2022

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.