Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
VI Święto Chleba w Bierzowie
 

Tradycyjnie, 1 maja wzięliśmy udział w VI Święcie Chleba w Bierzowie (gm. Kobyla Góra).

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą przy Tablicy Papieskiej odprawioną przez ks. kanonika Tomasza Derezińskiego i księdza wikariusza Mariusza Andrzejczaka. Po eucharystii barwny korowód na czele z delegacją niosącą bochen chleba przemaszerowała w rytm muzyki marszowej na plac przy sali wiejskiej.

Drugą część obchodów rozpoczęła Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Małgorzata Wawrzyniak. Przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego biesiadowanie.

Święto Chleba nie mogłoby się obyć bez symbolicznego "przełamania się" bochnem chleba. Głos zabrali również wójt Gminy Kobyla Góra Wiesław Berski i Starosta Powiatu Ostrzeszowskiego Lech Janicki. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w kultywowanie tak pięknej tradycji.

Część artystyczną rozpoczął występ Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie. Tym razem orkiestrze towarzyszyły dwie grupy mażoretek. W repertuarze pojawiły się zarówno utwory marszowe, przeboje polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

Następnie na scenie zagościły dzieci i młodzież z Gminy Kobyla Góra. Ludowym akcentem był występ "kapeli Podwórkowej Lewiniacy".
Mieszkańcy Bierzowa i okolic nie przeszli obojętnie obok Darii i Mateusza, w przypadku których poprawa stanu zdrowia wymaga dużych nakładów finansowych. Zorganizowali zbiórkę charytatywną. Obchody VI Święta Chleba zakończyły się majówką pod gwiazdami przy muzyce zespołu "Presto".


Tekst: M.H.

Zdjęcia: Anna Grzegorek


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.