Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Koncert "Czajkowianie dla Niepodległej"
 

10 listopada w Domu Kultury w Czajkowie odbył się koncert patriotyczny "Czajkowianie dla Niepodległej".Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w sobotni wieczór koncertem Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie pt. „Czajkowianie dla Niepodległej”.

Inicjatorami i współorganizatorami koncertu byli muzycy Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie. Poetycko - muzyczny wieczór był początkiem dwudniowych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaproszenie na koncert przyjęli między innymi: Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Barbara Garncarek - Wicedyrektor Zespołu Szkół w Czajkowie, Ewa Jangas - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czajkowie, Andrzej Puchała - Przewodniczący Rady Gminy w Czajkowie wraz z radnymi, przyjaciele orkiestry oraz mieszkańcy gminy Czajków.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta. Zaprosił wszystkich do wspólnego świętowania tak ważnej rocznicy.

Każdy z gości otrzymał biało - czerwoną rozetkę na pamiątkę uczestnictwa w gminnych obchodach, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Czajkowie.

Część artystyczna rozpoczęła się utworem "Ojczyzno ma" w wykonaniu muzyków czajkowskiej orkiestry. Następnie Alicja Baś wyrecytowała wiersz Janusza Szepkowskiego "Opowiedz nam, Ojczyzno".

Podczas koncertu wystąpiła Natalia Cłapka. Piękne wykonanie "Śpiewki 1920" oraz "Białych róż" wywołał aplauz publiczności. Trzecią kompozycją w jakiej można było usłyszeć Natalię był utwór "Romanze" Fryderyka Chopina z towarzyszenie Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie. Kolejną wierszem jaki usłyszała była "Modlitwa za Ojczyznę Piotra Skargi", który wyrecytowała Martyna Buda.

Utwory nostalgiczne przeplatane były wiązankami utworów o tematyce patriotycznej.

Cały koncert poprowadził Maciej Zadka.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak ważnej uroczystości w naszej Małej Ojczyźnie.Zdjecia:


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.