Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
XXV Ogólnopolski Konkurs Kronik w Warszawie
 

30 września w Warszawie odbyło się podsumowanie XXV Ogólnopolskiego Konkursu Kronik.

Niedzielną uroczystość poprzedziła sentymentalna wycieczka, w trakcie której uczestnicy odwiedzili ważniejsze miejsca związane z z historia pożarnictwa. Strażaccy kronikarze odwiedzili między innymi: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Cytadelę Warszawską, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Chomiczówkę, Katedrę Świętego Floriana. Złożyli również kwiaty na grobach zasłużonych strażaków na Warszawskich Powązkach. Sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem doskonalenia warsztatów kronikarskich. Przedstawiciele Wojewódzkiego Klubu Kronikarza Województwa Wielkopolskiego, czyli Małgorzata Judasz i Bogdan Siwiński przeprowadzili wykłady na temat potrzeby spisywania historii pożarnictwa oraz najczęstszych błędów popełnianych przez autorów prac.

Niedzielny Finał uczestnicy rozpoczęli od Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Następnie w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji na Wilanowie odbyło się podsumowanie tegorocznego konkursu.

Po raz trzeci z rzędu jedną z kronik, które awansowały na etap krajowy była kronika Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Czajkowie autorstwa Mirosławy Haręży. Oceną jury konkursowego po raz trzeci nadano kronice najwyższą ocenę, czyli miano kroniki wzorowej.


Tekst: M.H.

Zdjęcia: Tomasz Dembski


Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.