Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Dożynki Gminno-Parafialne w Chlewie

Mszą świętą dziękczynną rozpoczęło się święto plonów miejscowości Chlewo(gmina Grabów nad Prosną), której przewodniczył ksiądz Paweł Filipiak. Po zakończeniu nabożeństwa barwny dożynkowy korowód na pobliskie boisko sportowe wprowadziła Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie z grupą mażoretek. Po powitaniu przybyłych mieszkańców gminy i zaproszonych gości Starostowie Dagmara Klepacz i Dariusz Jasik. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli miejscowi rolnicy.

Burmistrz podziękował Starostom za dorodny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż, podziękował rolnikom za całoroczny rolniczy trud i przyrzekł plon pracy rolników i innych zawodów dzielić sprawiedliwi.

W części obrzędowej Gminnych Dożynek nie mogło zabraknąć udekorowania gości przypinkami przy śpiewie zespołu „Jubilaci”. Po części oficjalno-obrzędowej nadszedł czas na zabawę. Na scenie przyozdobionej zbożem i kwiatami pojawiały się zespoły działające na terenie gminy oraz zaproszone, m.in. Zespół „Jubilaci”, Czajkowska orkiestra, Grabowski BIG BAND, Zespół „Harmonia”.

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2022

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.