Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Mielcuchach
 

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedziela Miłosierdzia Bożego to w naszej parafii duże wydarzenie. W jednej z kaplic filialnych odbywają się tego dnia uroczystości odpustowe.


Podczas tegorocznego odpustu mszę świętą w intencji parafian odprawił ksiądz wikariusz Adrian Jurek. W uroczystości oprócz orkiestry udział wzięły poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Czajków oraz licznie zebrani wierni.Kilka faktów z powstania Kaplicy katechetycznej w Mielcuchach

"W 1983 roku rozpoczęto budowę punktów katechetycznych w Mielcuchach i Muchach-Salamonach.

23 września 1984 roku miała miejsce kanoniczna wizytacja Parafii Czajków. Przeprowadził ją Ksiądz Biskup Miłosław Kołodziejczyk. O godzinie 14:45 ksiądz biskup poświęcił plac pod budowę kaplicy katechetycznej w Mielcuchach.

21 kwietnia 1985 roku ukonstytuowały się komitety budowykaplic katechetycznych w Mielcuchach i Muchach-Salamonach. Członkowie komitetów rozpoczęli zbiórkę funduszy i drewna.

19 lipca 1987 roku w Mielcuchach miało miejsce poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego namalowanego przez artystę plastyka Tadeusza Solińskiego. Obraz ten ufundowała pewna osoba spoza parafii.

6 sierpnia 1987 roku odbyło się poświęcenie kaplic w Muchach-Salamonach i Mielcuchach. O godzinie 10:30 na granicy parafii przywitano Księdza Biskupa. Następnie w eskorcie motocyklistów przeprowadzony został do kaplicy katechetycznej w Muchach-Salamonach, gdzie dokonał uroczystego poświęcenia. Po uroczystości ksiądz Biskup w eskorcie motocyklistów przejechał do Mielcuch, gdzie również dokonał poświęcenia kaplicy. W godzinach wieczornych w Kościele Parafialnym w Czajkowie udzielił sakramentu bierzmowania."


Źródło: Kronika Parafii CzajkówTekst: M.H.

Zdjęcia: Magdalena Bielecka

Dołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2020

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.