Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie
Gmina Czajków
KALENDARIUM MUZYCZNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Menu
Dołącz do Nas na Facebooku
Walne Zebranie Klubu Kronikarza Województwa Wielkopolskiego w Nekli
 

W sobotę 29.04.2017 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nekli (pow. wrzesiński) odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Wojewódzkiego Klubu Kronikarza Województwa Wielkopolskiego.


Na zebranie przybyło 17 członków WKKO WW oraz zaproszeni goście: Ewa Konieczka - prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Nekli, Lech Wiśniewski - prezes OSP Nekla i komendant gminny ZOSP RP w Nekli.

Przewodniczący Klubu Bogdan Siwiński powitał wszystkich zgromadzonych. Minutą ciszy uczczono pamięć Kazimierza Marchewki, zmarłego członka Klubu.

Na przewodniczącego zebrania wybrano Ireneusza Ćwieka. Protokolantką została Mirosława Haręża. Do Komisji Uchwał i Wniosków wybrano Małgorzatę Szalaty, Przemysława Szalaty i Macieja Izydorczyka.

Sprawozdanie opisowe złożył przewodniczący Klubu Bogdan Siwiński. Uzupełniła to prezentacja multimedialna o działalności WKKO w latach 2015-2017 wiceprzewodniczącej Małgorzaty Judasz.

Wiceprzewodniczący Jan Maćkowiak przedstawił plan działalności WKKO na kolejną kadencję.Główne cele działalności to: ciągłe pozyskiwanie nowych członków WKKO, zorganizowanie posiedzeń zarządu i walnego zabrania, oddelegowanie członków WKKO do prac w jury etapów wojewódzkich ogólnopolskich konkursów kronik OSP w kolejnych latach w ilości oraz współpracę z Zarządem Wojewódzkim ZOSP Województwa Wielkopolskiego przy organizacji ogólnopolskich konkursów kronik OSP w kolejnych latach.

Jednogłośnie udzielono absolutorium zarządowi. Zaproponowano z sali, aby zarząd w niezmienionym składzie pracował przez kolejną kadencję (2017-2022). Wszyscy zebrani wyrazili aprobatę.

Jednogłośnie przyjęto uchwałę o powołaniu nowego zarządu, który ukonstytuował się w następujący sposób:
- przewodniczący - Bogdan Siwiński (powiat koniński-ziemski, subregion koniński),

- wiceprzewodnicząca - Małgorzata Judasz (powiat kaliski, subregion kaliski),

- wiceprzewodniczący - Jan Maćkowiak (powiat wągrowiecki, subregion pilski),

- sekretarz - Marlena Piechocka (powiat poznański, subregion poznański),

- kronikarz - Leszek Ciemniak (powiat gostyński, subregion leszczyński),

- przedstawicielem Zarządu OW ZOSP RP w Poznaniu - Grzegorz Marszałek (powiat gostyński, subregion leszczyński)

oraz Członkowie zarządu:

- Józef Ludwicki (powiat kolski, subregion koniński),

- Natalia Serbiak (powiat pleszewski, subregion kaliski),

- Ewa Burzyńska (powiat chodzieski, subregion pilski),

- Przemysław Szalaty (powiat wrzesiński, subregion poznański),

- Henryk Żok (powiat wolsztyński, subregion leszczyński).

Obecni przedstawiciele ZOW ZOSP Województwa Wielkopolskiego złożyli gratulacje i zapewnili o wsparciu z ich strony.

Grzegorz Marszałek i Ireneusz Ćwiek przestawili sytuację organizacyjno-polityczną w jakiej obecnie działa ZOSP w naszym województwie, jak i całym kraju oraz podziękowali za pracę na rzecz OSP i lokalnych społeczności. Druh Andrzej Piaskowski pogratulował nowemu zarządowi, życzył pomyślności w dalszej pracy oraz przedstawił plan działań ZOW ZOSP Województwa Wielkopolskiego dotyczącego rozwoju kronikarstwa. Przekazał także osobiste podziękowanie Bogdanowi Siwińskiemu wraz ze specjalną statuetką za wsparcie w dniu IV Zjazdu ZOW ZOSP Województwa Wielkopolskiego.

Zebranie stało się okazją do wręczenia legitymacji członkowskiej WKKO WW dla Mirosławy Haręży-nowego członka Klubu.

Grzegorz Marszałek złożył życzenia z okazji Dnia Strażaka oraz zaprosił na wojewódzkie obchody Dnia Strażaka do Krotoszyna 6 maja. Podjęto również decyzję, że WKKO WW wystawi tam swoje stoisko wraz z Kroniką.

Omówiono także sprawę nakreślenia wytycznych na szczeblu Zarządu Głównego dla organizowania i działalności klubów kronikarzy.

Proponowanie uchwały przyjęto do realizacji.

Część oficjalną zakończyły gratulacje i podziękowania od Grzegorza Marszałka, Ireneusza Ćwieka i Bogdana Siwińskiego. Następnie zebrani zostali obdarowani pamiątkami z Nekli od Burmistrza Miasta i Gminy Nekla Karola Balickiego oraz poczęstowani słodkimi wypiekami autorstwa kilku członkiń i członków Klubu.


Tekst:Mirosława Haręża, Małgorzata Judasz, Bogdan Siwiński

Zdjęcia: Małgorzata Judasz, Bogdan SiwińskiDołącz do Nas na Facebooku

Wszystkie prawa zastrzeżone dla Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie © 2019

Projekt i wykonanie ideaCode

Ta strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików.